Ruch Obywatelski Kuźnica Ostrołęcka

w Pułtusku 18 czerwca 2015

Dodano: 23.06.2015 r.

w Pułtusku 18 czerwca 2015

Spontaniczne spotkanie obywatelskie p.t.  „Browar z Kukiem” na najdłuższym rynku w Europie,  w PuBie "u Dyni" w 1000-letnim Pułtusku- mieście Piotra Skargi ... - rozmowy, dyskusje o akcji referendum 06 września i JOW-ach w Polsce. wielu gości odwiedza PuB ...a przybyli zaangażowani w operacje ...ludzie z Przasnysza, Siedlec, Ostrołęki, Wyszkowa, Makowa Mazowieckiego, Warszawy, Pułtuska, Płońska i komitecik z Sydney

 

https://www.youtube.com/watch?v=9rqSHZ8qg5E

 

https://www.facebook.com/akpultusk/videos/160117777683816

 

Władza dla regionów

 

Sztandarowym punktem programu Ruchu Kukiza jest oddanie władzy w ręce regionów. Bo kto jak nie ludzie żyjący na miejscu wiedzą czego im potrzeba? Gospodarkę centralnie planowaną już kiedyś mieliśmy – wszyscy chcieli mieć niebieską hulajnogę, ale produkowali tylko czerwone rowerki. Im głębiej wejrzymy w rządy partii (PO, PiS, PSL, SLD) tym większe wrażenie, że ktoś próbuje nas na siłę uszczęśliwić. Tu już nie chodzi o absurdalne ustawy regulujące nieistotne kwestie, tylko o to, że mamy najbardziej skomplikowane system prawny w Europie – ustawy, które wzajemnie się wykluczają. Rządy tych 4 partii wyglądają jak gra, której hasłem jest: „na ile nam ludzie pozwolą zanim zrozumieją, że mamy ich gdzieś?" Każda kolejna obietnica, czy zapewnienie brzmi dokładnie tak samo: „nikt Wam nie da tyle ile my możemy obiecać."

15 czerwca odbyło się w Pułtusku spotkanie przedstawicieli Okręgu 18. Przyjechali ludzie z Siedlec, Ostrołęki, Przasnysza, Makowa Mazowieckiego, Pułtuska i Wyszkowa. Wiele godzin rozmawialiśmy o potrzebie budowania społeczeństwa obywatelskiego, świadomości obywatelskiej, o tym jak ważne jest aby polityka i posłowie byli odpowiedzialni przed ludźmi. To właśnie pozytywistyczna praca u podstaw jest tym co pozwoli nam zrozumieć politykę i co najważniejsze – skończyć z myśleniem, że nie mamy na nią wpływu. Nasz głos może być w końcu usłyszany, a przedstawiciel w parlamencie stać się człowiekiem z krwi i kości mieszkającym w tym samym mieście i chodzącym tymi samymi chodnikami, zamiast kolorową głową z telewizora. Skończmy z systemem, w którym posłowie nie wiedzą na jakim głosowaniu się znajdują, a rękę podnoszą na komendę szefa partii. Od tych wyborów niech poseł stanie się konkretną osobą, która ma imię i nazwisko, odpowiedzialną za reprezentowanie naszych interesów na arenie państwowej.

Władza dla regionów - to najlepsze i najprostsze rozwiązanie zarówno dla Ostrołęki, Siedlec, Wyszkowa,… i dla całej Polski. Dzięki przybliżeniu władzy do ludzi, odpowiedzialni i mądrzy przedstawiciele będą w stanie szybciej i skuteczniej reagować na problemy z jakimi boryka się lokalna społeczność. Pozwoli to nam zdecydowanie lepiej wykorzystać potencjał naszych miast. Tysiące ludzi, którzy codziennie dojeżdżają do Warszawy, będzie miało w końcu pracę w Wyszkowie, Ostrołęce, Siedlcach i czas na popołudniowy spacer z rodziną w parku. Ja wiem, że brzmi to jak utopia, a wiecie dlaczego? Bo klika rządząca (PO, PiS, PSL, SLD) zrobiła wszystko co mogła, aby przekonać nas, że nic się nie da zrobić, że tak musi być. A właśnie, że się da! Po prostu trzeba to zrobić bez nich. To my – ludzie - tworzymy nasz kraj. Pierwszy raz, od 1989r., mamy realną szansę przywrócić normalność. Nie, ani sam Kukiz, ani nikt inny nie da Wam manny z nieba. Lecz wieloosobowy, masowy Ruch idei Kukiza może przywrócić to, o istnieniu czego już prawie zdążyliśmy zapomnieć – normalność. Stoi przed nami szansa aby, pierwszy raz od 25 lat, zrobić razem coś dobrego. Nie zaprzepaśćmy jej.

Potrzeba nam ludzi czynu, mężów stanu, wielkich rozumem i duchem, jedyną ostoją na ciężkie czasy. A takich jest coraz mniej, wiecie dlaczego? Bo wyjechali... A kto z nas nie ma wśród rodziny, czy sąsiadów, osoby, która wyjechała na zachód za chlebem?

Jeżeli chcemy, by miał kto pracować na Wasze/Nasze emerytury, to nie możemy odpuścić szansy, która się narodziła. Musimy wykorzystać potencjał Pawła Kukiza i tworzącego się Ruchu. Jedna rzecz jest tutaj bardzo istotna – ten Ruch nie może być bezosobowy, to my musimy go tworzyć. Nie pozostawajcie bierni. Rozmawiajcie z rodziną, porozmawiajcie z sąsiadami. Przyjdźcie na spotkanie. Pamiętajcie, że to my – Ty, Twoja rodzina i Twoi przyjaciele będziemy żyć w Ostrołęce, Siedlcach, Wyszkowie….. Dlatego przyjdźcie tam, gdzie spotykamy się wszyscy. Nie szukajcie sobie wymówek – że zmęczony, że daleko, że nie ma czasu – bo jest to sprawa, dla której poświęcenie jednego wieczoru to nie tylko obywatelski i patriotyczny obowiązek.
W imieniu swoim oraz grupy osób, która już na facebook-u dołączyła do wydarzenia (w ciągu jednej doby zebrało się 60 osób) i zadeklarowała swoje przyjście na organizowane spotkania na stronach: Kuźnica Ostrołęcka, KWW AK Akcja Konstruktywna Pawła Kukiza oraz na stronie Ruch JOW Wyszków - z a p r a s z a m  wszystkich gości, mieszkańców całego Regionu ostrołęcko-siedleckiego, którym leży na sercu dobro Ostrołęki, Siedlec, Wyszkowa i Polski, do udziału w naszych spotkaniach. Pokażmy że potrafimy.
Chcieli nam tu zrobić drugą Irlandię, Japonię. A zaraz powiedzą, że Kalifornię i Szwajcarię. Może zamiast tego – Zróbmy po prostu Polskę!
Rafał Bujak

Wyszków

 

 

Wspomóż Kuźnicę Dołącz do nas

Współpracują z nami

www.kukiz.org

www.zmora.com.pl

Księgarnia tematyczna DOM-e.

Patologia transformacji

Wojna o pieniądz

Konstytucja wolności